Mamka, taťka pracují

Děti chodí do školky a dospěláci do práce. Co tam dělají? Touto otázkou jsme se zabývali celý týden. Zahráli jsme si na švadlenky, kuchaře- povedl se nám výborný pribináček. Zpívali písničku o zahradníkovi, na písku jsme se stali stavbaři. Zamýšleli jsme se nad otázkou, která profese je nejdůležitější. Také jsme přáli Marečkovi k narozeninám, cvičili s míči a užívali si jarního sluníčka.

Broucci 16 20 5 02  Broucci 16 20 5 03  Broucci 16 20 5 05  Broucci 16 20 5 10

Iva Medunová

Naše smysly

Pokračovali jsme v poznávání našeho těla, stříhali a lepili obrázky k jednotlivým smyslům, hráli spoustu sluchových, hmatových, postřehových her. Moc nás baví motorická auta. Oslavili jsme Toníkovy narozeniny, vyfotili se na tablo, četli v encyklopediich, zkusili autorské pohádky s nadsázkou a humorem (Macourek). Naučili jsme se písničku Človíček. Hodně času jsme trávili venku, v oboře, na zahradě. A dnes jsme vyrazili do Vinárny - na zmrzku. 🍦 Mňam. Počasí super, těšíme se na úterní výlet. Budeme se věnovat dopravě.

Nějak to rychle letí. Užíváme si co nejvíc společně strávený čas. 😉😃🙂

Motylci 16 20 5 01  Motylci 16 20 5 09  Motylci 16 20 5 10  Motylci 16 20 5 13

Rodina

S kým doma bydlíme, kdo patří do rodiny a jak rodina vzniká? Na tyto otázky jsme hledali odpověď především četbou brožury" Odkud je rodina". Také jsme si povídali nad fotografiemi rodiny donesenými z domova, řešili jsme rodinné vztahy, zahráli si na rodinnou oslavu. Užívali si krásných slunečních dnů na zahradě i v oboře. Oslavili narozeniny našich kamarádů. Další jarní týden je za námi.

Broucci 9 13 5 01  Broucci 9 13 5 02  Broucci 9 13 5 04  Broucci 9 13 5 07

Iva Medunová

Naše tělo

Krásné počasí nám umožnilo přesunout spoustu činnosti ven. Stvořili jsme holčičku Madlenku a kluka Lukáška, obkreslovali jsme si ruce, nohy, pojmenovali jednotlivé části těla, některé orgány. Děti donesly zajímavé knihy, a tak jsme se dozvěděli spoustu nových věcí. Venku jsme zdobili ruce , cvičili, naučili jsme se básničku o zubu. Vyzkoušeli jsme naše svaly= zkoušeli jsme  šplhat na tyči, proběhli jsme nádhernou, barevnou oborou, hráli si s míčem. Poslouchali jsme tlukot srdce. Stačili jsme oslavit Petruščiny narozeniny. Dnes jsme dokončili společné dílo - Obraz sounáležitosti, přátelství, lásky. Tématu se ještě budeme věnovat. 🤩🙂😄😁