Barevný podzim

Na podzim hraje příroda spoustou barev, Její pestrost nás inspirovala ke spoustě činností a her. Malovali jsme barevné listy, z kousků natrhaného papíru jsme společnými silami vytvořili strom v " podzimním kabátě". Naučili jsme se první sloku písničky "Hádej", řešili jsme hádanky s podzimní tématikou,pobavily nás didaktické hry"Na ježka"  a "Na barvičky". V tělocvičně jsme potrénovali pohybové dovednosti s míčem. V oboře jsme hledali ty nejkrásnější listy, porovnávali jejich tvary i zbarvení. Ve školce jsme je využili ke smyslovým hrám a zkoumání. Podzim  zkrátka nezná nudum.

Broucci 8 12 11 02 Broucci 8 12 11 04 Broucci 8 12 11 12 Broucci 8 12 11 17
 camera Další foto...      

Iva Medunová 

Hra v obore 12 11 01

Pořádně jsme se prošli a proběhli s barvami semaforu, na červenou už nejezdi ani žádná žížalka 😄.Dětičky hledaly v oboře podzimni barvy a ozdobily kousky listů, trav, přírodnin, svou medaili. Odměnou byl prožitek a čokoláda.
Jednoznačně - prima zábava. 😀

camera Další foto...

Monika Dubská

Téma - Barevné dny

Dotvořili jsme podzimní obrazy, malovali věci , předměty , zvířata daných barev, četli jsme Barevné pohádky, děti vyprávěly pohádku o Červené Karkulce, pohádku O řepě. Naučili jsme se básničku o hnědé barvě. Děti si užily hru s čočkou , hrachem, z brambor a mrkve si vytvořily skřítka podzimníčka. Zvládli jsme procházku ve dvojicích po obci, okruh kolem Červeného a Chrtnického rybníku, tvořili jsme z přírodnin, počítali listy, brambory, kaštany. Barvy hýřily všude. Počasí nám přálo. Zpívalo se o sluníčku, o červeném jablíčku, o princezně na bále, co poztrácela korále.   

Děkuji za spolupráci s oblečením a paním kuchařkám za úžasnou podporu a kreativitu při tvoření jídelníčku. Bylo to zase moc prima. 😁

Motylci 8 12 11 01 Motylci 8 12 11 05 Motylci 8 12 11 19 Motylci 8 12 11 21
  camera Další foto...      

Monika Dubská

Co se děje na podzim

Co je pro podzim typické a jak to vypadá venku? To vše jsme zkoumali, povídali si, jak se příroda na podzim mění, jaké je typické podzimní počasí a jak je třeba se na podzim oblékat. Děti si vyrobily krásné holínky v kaluži, naučily se básničku o kaštánku, vymalovaly si podzimní omalovánku. Hráli jsme si, zpívali, skládali kaštany do obrazců, v knížkách hledali  vše, co má spojitost s podzimním období. V naší krásné oboře jsme pak celou tu krásu pozorovali na vlastní oči. Společně jsme také oslavili Méďovy narozeniny a bylo nám fajn 🙂.

Zizalky 1 5 11i 1 5 11 01 Zizalky 1 5 11i 1 5 11 04 Zizalky 1 5 11i 1 5 11 10 Zizalky 1 5 11i 1 5 11 24
 camera Další foto...      

Karolína Šoltová

Barevný podzim

Tyden plný akci - Sportovní školička, knihovna, volná středa, dnešní fotografování... A přesto jsme stihli oslavit Sebikovy a Danečkovy narozeniny , namalovat tu krásu, kterou pozorujeme na vycházkách, pohrát si s polousušenými listy, přírodninami. Vime, který list, plod patří ke kterému stromu, známe další znaky podzimu. Budeme ještě pokračovat , dotvoříme obrazy, čekají nás barevné dny. A výhra choltické školky- vycházky plné pohybu a her v naší inspirativni oboře. Jupi. Krásný vikend se Strašidly.

Motylci 1 5 11 11 Motylci 1 5 11 13 Motylci 1 5 11 22 Motylci 1 5 11 26
 camera Další foto...      

Monika Dubská