Už jde léto, už jde léto, už k nám jedou pázdniny,
v lese pro nás dozrávají jahody a maliny.
Těšíme se na sluníčko, na čvachtání u vody,
s mámou, s tátou, taky s pejskem užijem si přírody.

Tak tuhle písničku jsme si zpívali poslední týdny před prázdninami a že jsme se na to léto už opravdu těšili! A abychom si čekání na to nejzábavnější roční období ukrátili, naplánovali jsme si spoustu akcí, návštěv, výletů a radovánek.

 Prožili jsme Barevný týden, kdy jsme si připomněli některé veselé jarní barvičky a závěrečný den jsme strávili hledáním jarního pokladu v oboře.

pastelky kveten cerven 01 pastelky kveten cerven 05 pastelky kveten cerven 06b pastelky kveten cerven 10
 camera Další foto...      

Barvičky, barvičky...

Tentokrát jsme měli barevný týden se zelenou, žlutou, modrou a růžovou barvou. Vyrobili jsme si parádní klobouky, prožili společné barevné dopoledne plné her a zábavných činností s ostatními kamarády ze školky.

barvinci cerven 02 barevny tyden barvinci cerven 03 barevny tyden barvinci cerven 08 barevny tyden barvinci cerven 30 barevny tyden
camera Další foto...      

Naše milé mamky měly svátek. Připravili jsme si pro ně dárečky – květináče s květinovým překvapením (lichořeřišnicí, bazalkou). Jak jsme je vyrobili? Ozdobili jsme květináče ubrouskovou technikou, hlínu jsme použili z krtinců. Zasazená semínka jsme pilně zalévali a sledovali, zda-li vyrostou. No a pak už je s velkou pusou a láskou předali našim nejmilejším.

V květnu jsme se rozhodli oslavit Svátek maminek společným bubnováním na školní zahradě, tvořivou dílnou ve třídě. Maminky si spolu s dětmi vyrobily dárečky, přáníčko, srdíčko. Zbyl čas i na něžné zpívání. Akce se vydařila, děkujeme maminkám za připravené občerstvení a příjemně strávené sobotní odpoledne. O rodině, povoláních a práci lidí jsme si pak povídali ještě další týdny. Hráli jsme si na zedníky, zahradníky, návrháře, švadleny, modelky a zpěváky. V rámci jarního barevného týdne jsme vše skloubili a díky krásnému počasí jsme mohli mnoho činností přesunout ven, na školní zahradu. Do budovy jsme se odběhli jen najíst a zase hrrr ven na průlezky, pískoviště, odrážedla, kamínky. Opět jsme do školky chodili v modelech- tentokrát žluté, růžové, modré a zelené barvy, v pátek jsme mohli zakončit oblíbené téma cestou oborou za pokladem. Vše se vydařilo, děti úkoly hravě zvládly a den si užily.

lentilky kveten cerven 03 lentilky kveten cerven 48 lentilky kveten cerven 51 lentilky kveten cerven 63
 camera Další foto...      

Zima byla dlouhá a připadala nám nekonečná. S radostí jsme objevovali první posly jara – sněženky. Při našich toulkách oborou jsme našli místečko, kde jich rostlo bezpočet. Rády jsme se k nim vraceli a připomínali si, že jaro opravdu ťuká za dveřmi. A pak jaro najednou propuklo a my se ho nemohli nabažit. Každý den jsme objevovali jeho další projevy. Vyměnili jsme zimní bundy za jarní, uklidili šály a rukavice. S nadšením jsme se rozeběhli po zelenající se trávě, pozorovali, čichali a poslouchali snad vše, co toto roční období přináší.

barvinci 1 uzivame jaro 01 barvinci 1 uzivame jaro 02 barvinci 1 uzivame jaro 04 barvinci 1 uzivame jaro 09
 camera Další foto...      

A začíná nám nejkrásnější období roku. Příroda už se začíná zelenat a probouzet zpěvem ptáků a jarní sluníčko nás láká k veselým hrám na zahradě a v oboře. Aby té jarní nálady nebylo málo, přijela k nám na na zahradu kozí návštěva. Od paní chovatelky jsme se dozvěděli samé zajímavé věci a kozy předvedly všechny veselé kousky, které uměly. Moc se nám kozí představení líbilo.

pastelky brezen duben 01 pastelky brezen duben 02 pastelky brezen duben 03
 camera Další foto...