Na začátku ledna jsme se všichni opět sešli v naší školce, natěšení na zimní radovánky a dovádění na sněhu. Brzy jsme ale poznali, že sněhu a zimního počasí se hned tak nedočkáme, proto jsme si museli zatím najít jinou zábavu. Naštěstí, s tím nemáme nikdy problém. Vyprávěli jsme si s kamarády, jaké dárky jsme dostali od Ježíška a některé jsme přinesli i ukázat do školky. Hráli jsme si na meluzínu a na mrazíka, naučili se nové písničky a snažili se přivolat paní zimu, aby nám už konečně nadělila to pravé zimní počasí. Četli jsme si různé pohádky a tu O rukavičce jsme zkoušeli i divadelně ztvárnit.

pastelky leden unor 01 pastelky leden unor 02 pastelky leden unor 03
camera Další foto...    

S předškolními dětmi jsme také navštívili zdejší knihovnu, poslechli jsme si spoustu pěkných příběhů a zahráli si zajímavé hry.

V novém roce jsme se sešli všichni ve zdraví a plni zážitků z nedávno prožitých Vánoc. Kromě nových hraček, které nám tu nechal Ježíšek a které jsme samozřejmě hned vyzkoušeli, k nám do třídy přišla i nová paní učitelka Iva. Doufáme, že se ji u nás bude líbit :-)

Již druhým rokem se někteří naši kamarádi zúčastnili ,,Tříkralové sbírky“, aby to nám ostatním nebylo líto, vyrobili jsme si společně královské koruny, přečetli jsme si příběh, naučili jsme se písničku a společně jsme se vydali zpříjemnit zpěvem den našim kamarádům z ostatních tříd.Děti to zvládly skvěle a patří jim obrovská pochvala.

barvinci leden unor 02 barvinci leden unor 04 barvinci leden unor 05
camera Další foto...    

A než jsme se nadáli - je tu leden. Sešli jsme se všichni po Vánocích, každý plný prožitků, vyprávíme si o rodinné pohodě, tradicích nejkrásnějších svátků u nás doma. Také jsme přivítali mezi nás novou Emičku." Tak teď máme Emičky dvě", řekla Šárka, a bylo to vyřízené. I k nám do školky nadělá Ježíšek pár hraček, máme novou pokladnu, umělohmotné kostky zvířat a krásnou pěnovou stavebnici. Děti z ní sestavuji překážkové dráhy, je to prima zábava a legrace.

lentilky leden 03 lentilky leden 06 lentilky leden 10 lentilky leden 15
camera Další foto...      

Sluneční paprsky už nás příliš nehřejí, přiblížilo se studené a sychravé počasí, ale my si školku přesto pořád užíváme a dovádíme v oboře stejně jako v létě.

pastelky listopad prosinec 01 pastelky listopad prosinec 02 pastelky listopad prosinec 03
camera Další foto...    

Když nám počasí nedovolí, trávíme čas v naší třídě, kde tvoříme, zpíváme, hrajeme si, cvičíme a občas i vyvádíme skopičiny.

pastelky listopad prosinec 09 pastelky listopad prosinec 07 pastelky listopad prosinec 12
camera Další foto...    

Začalo přituhovat, teploty spadly pod 5 stupňů a my s dětmi již nemůžeme užívat zahradu jako doposud, tak se učíme chodit hezky pohromadě okolo zámku a po okraji obory (zákaz vstupu do obory kvůli větru ). I taková vycházka má svoje pravidla-zastavit na domluveném místě, být stále na dohled, vidět na paní učitelky, poslechnout na zavolání... Teplé vrstvy oblečení dětí na nás učitelky kladou vysoké nároky. Než všechny naše kluky a holky ustrojíme, jsme zcela propocené... ale už se někteří opravdu začínají snažit a poprvé samostatně oblečená bunda, kalhoty, mikina-to je velká radost! Ve třídě je pláč dětí slyšet stále méně a atmosféra je už pohodová a klidná. Řešíme drobné konflikty a stále dětem vysvětlujeme pravidla-neubližovat si, umět se omluvit, nekřičet, pohybovat se po třídě klidně, neběhat, nelhat, umět se přiznat a pořád děti ujišťujeme, že maminka, táta přijde - tahle formulka působí jako uklidňující tabletka a jsme rádi, když se děti těší do školky i na nás.

lentilky listopad 05 lentilky listopad 07 lentilky listopad 14 lentilky listopad 20 lentilky listopad 24
cameraDalší foto...