V tomto týdnu jsme si vyprávěli zážitky z Vánoc. Mohli jsme si donést dárečky od Ježíška, se kterými jsme si společně pohráli a zahráli hru "Na reklamu". Plnili jsme úkoly Medvídka Nivei, užívali si napadaného sněhu. V pátek jsme byli v knihovně.

lipanci po vanocich 02 lipanci po vanocich 05 lipanci po vanocich 07 lipanci po vanocich 25
 camera Další froto...      

Iva Medunová

Týden po Vánocích jsme si v naší třídě trávili hlavně povídáním a hraním. Děti si užívaly nových hraček od ježíška, které nám nadělil před svátky. Také si mohly přinést hračku, která se jim doma pod stromečkem nejvíce líbila. V kroužku svoji hračku děti představily kamarádům, popsaly a řekly, proč z ní měly největší radost. Mohly si ji i nakreslit, ale spíše daly přednost omalovánkám a mandalkám Tří králů.

Stihly jsme se naučit písničku "Když zima přichází" a zřejmě jsme tu zimu přivolali, napadl sníh a my se mohli "vyřádit" a stihli jsme postavit i sněhuláka. Týden nám zpestřilo krásné divadelní představení "Kocourek Mourek".

povanocni cas javornicku 02 povanocni cas javornicku 03 povanocni cas javornicku 04 povanocni cas javornicku 05
 camera Další foto...      

 Za třídu Javorníčků - Eva

 

Čertovský týden u Lipánků

Prožili jsme prima Mikulášský týden, trocha tvoření a přišel i Mikuláš s čerty a s andělem. Nacvičujeme vánoční pohádku pro mladší děti a vyřádili jsme se v tělocvičně při programu Škola v pohybu. Mikuláš ztratil plášť....

certovsky tyden u lipanku 01 certovsky tyden u lipanku 20 certovsky tyden u lipanku 28 certovsky tyden u lipanku 36
 camera Další foto...      

Těšíme se na Vánoce

Připravujeme a hrajeme vánoční pohádku pro kamarády ze školky i prvních tříd, společně vyrábíme Betlém a další překvapení. Zdobíme perníčky pod vedením maminky Lachmanové. Užíváme si prvního sněhu. Začal plavecký výcvik v chrudimském bazénu.

lipanci prosinec 05 lipanci prosinec 21 lipanci prosinec 33 lipanci prosinec 02
 camera Další foto...      

Iva Dachovská

V listopadu jsme poznávali další znaky podzimu. Všímali jsme si změn v přírodě, týden věnovali papírovým drakům, počasí a poznávání lesních zvířat, jejich typickým znakům, pohádkám o nich. Můžete si nechat vyprávět O Budulínkovi, Třech medvědech, O Koblížkovi. Zpíváme písničky o veverce, o lišce, jak běží k Táboru, medvědovi, co běhá po lese. Víme, že ježek jablíčka fakt nemá rád. Děkujeme za přinesené knihy, úkol jste zvládli na jedničku.:-)

Děti vědí, že se blíží zima , a že se zvířátka na ni musejí připravit. Malujeme, napodobujeme, legrace byla s čepičkami zvířat. Překážkové dráhy si děti chystají ve třídě, vyrazili jsme i do tělocvičny. Tam to je super zábava, prostor si parádně užíváme.

kastanci mezi zviratky 04 kastanci mezi zviratky 13 kastanci mezi zviratky 25 kastanci mezi zviratky 29
camera Další foto...      

A než jsme se nadáli, už nám klepali na dveře čertíci. Vytvořili jsme si ve třídě peklo, pekelnou bránu, vařili v pekelném hrnci, kreslili čerty, lepili řetězy ,učili jsme se mulisat, spravedlivě soudit hříšníky a veselit se, tancovat čertovskou polku..

Vyrazili jsme k pekelné jeskyni v oboře, Mikuláš s andělem nás navštívili ve třídě. Děti dostaly nadílku a báli se jenom maličko. My bychom je s Diankou nedaly, jsou to naši mazlíci.:-)

Podzimní slavnost u Javorníčků

Společně s rodiči a dětmi jsme si užili při tvoření spoustu legrace. Jako překvapení jsme ve školce pro maminky a tatínky upekli jablečný závin a maminky také připravily spoustu dobrůtek, takže jsme se na slavnosti měli opravdu dobře. Od jedné maminky jsme dokonce dostali krásnou Halloweenskou bábovku, tu nám bylo úplně líto nakrojit :-)

podzimni slavnost u javornicku 03 podzimni slavnost u javornicku 04 podzimni slavnost u javornicku 05 podzimni slavnost u javornicku 06
 camera Více foto...      

Parádní byla i pozornost od paní kuchařek – strašidelný tác plný dobrot.

Děkujeme všem zúčastněným za vydařenou akci .-)

Řádíme v oboře

Užíváme si barevný podzim a poslední trochu teplejší dny. Proháníme se v barevném listí, stavíme domečky pro zvířátka, aby se měla kam uložit k zimnímu spánku a občas se i fotíme :-)

radime v obore 02 radime v obore 06 radime v obore 08 radime v obore 10
 camera Více foto...