Rampouchová bába

Týden od 18.do 22.1.u Letadel byl s "Rampouchovou bábou" Četli jsme o ní pohádku a pak ji děti kreslily inkoustem,zmizíkem a tuší-jejich dětská fantazie vytvořila nádherné výkresy. Dále jsme tvořili zimní mandalky,naučili se písničku a básničku s pohybem - jak jinak než o rampouchu😊 Také jsme vyráběli vlastní rampouchy-různé tvary z ledu a pozorovali tání v ruce nebo v teple naší třídy-to nás moc bavilo...

Rampouchová bába přišla i do třídy-všude jsou rampouchy - nádhera...

Stihli jsme i překážkovou dráhu v tělocvičně a také oslavit Laurinku, Sylvinku a Madlenku-kromě dobrůtek od nich také děkujeme za mandarinky odTobíka. Jen se nám už stýská po Viktorce a přejeme jí brzké uzdravení.

letadla 18 22 1 01 letadla 18 22 1 12 letadla 18 22 1 20 letadla 18 22 1 23
 camera Další foto...      

Za letadla - Eva

Plác, plác a je tady sněhulák

Tento týden jsme si užívali sněhu v naší oboře. Přečetli jsme si pohádku KRTEK A SNĚHULÁK. Zpívali jsme písničku Plác a Plác. A říkali básničku s pohybem Sněží, sněží. Povídali jsme si o tom, jak by měl vypadat správný sněhulák, z čeho je, co se s ním stane v teple. Tvořili jsme sněhuláky z modelíny, temperovými barvami jsme si připravili sníh(obtiskávání korku, roztírání tvarovací stěrkou) a na připravený sníh jsme si namalovali temperovými barvami sněhuláka.Děti  si přiřazovaly na sněhuláka barevné knoflíky podle vzoru. Seřazovaly sněhuláka podle velikostí. Z velkých kostek si udělaly ,,autobus” a jely se podívat na výlet na hory, kde lyžovaly, sáňkovaly, bobovaly. Mačkali jsme ,,sněhové “ koule z papíru, se kterými jsme si poté i zacvičili a házeli je na cíl. Oslavili Matynky narozeniny. Moc jsme si to užili 🙂.

masinky 18 22 1 01 masinky 18 22 1 08 masinky 18 22 1 20 masinky 18 22 1 24
 camera Další foto...      

Diana Karabcová 

Jaká jsi, zimo?

I tento týden jsme si užívali sněhové nadílky. Z vycházek jsme se pak vraceli promáčení, ale moc spokojení. Hrou a pokusy jsme zjišťovali vlastnosti ledu a sněhu. Naše prožitky jsme si namalovali. Učili jsme se písničku" Rolničky", zapamatovali si básničku" Sněhulák". Při hře s kruhy různých velikostí jsme si procvičili pojmy označující velikost. Oslavili jsme svátek Sebíka. Škoda, že se bílá zima opět mění v blátivou.

lodicky 18 22 1 01 lodicky 18 22 1 08 lodicky 18 22 1 10 lodicky 18 22 1 16
 camera Další foto...      

Iva Medunová

Přijela k nám paní zima...

Tento týden jsme si povídali o zimním ročním období, opakovali a upevňovali jsme znaky zimy, zpívali si písničku o Sněhulácích na klouzačce a hlavně si užívali sněhové nadílky. Páteční bobování jsme všichni ve zdraví přežili a doufáme, že nám sníh ještě nějakou dobu vydrží. 🙂

lodicky 11 15 1 02 lodicky 11 15 1 04 lodicky 11 15 1 05 lodicky 11 15 1 07
 camera Další foto...      

Markéta Novotná

Ledové království

Určitě mi dáte za pravdu, že u Mašinek jsme měli tento týden jedno z nejoblíbenějších témat 😁. Děti se vžily do role Els a Olafů opravdu svědomitě - bavilo je skládání puzzle a obrázků hlavních postav, dle fantazie si na ně také hrály s pomocí oblečků nebo zpívaly píseň  "Najednou", ať už s doprovodem nebo při cvičení se šátky. Vymalovaly jsme si omalovánky s Elsou (Olafem) a nebo jsme jí pomocí foukání do inkoustu pomohli čarovat. Kluci si měli možnost vyrobit Olafa, holčičky zase Elsu s pláštěm. Prstovými barvami jsme vytvořili obří vločku a procvičili si tak prstíky.

A protože si pod pojmem ledové království můžeme představit i krásu zimního období, které u nás vládne, tak jsme zjišťovali, co nám tohle období může nabídnout. Pomocí pokusů s ledem a sněhem už víme, jaké mají vlastnosti. Cvičili jsme také se sněhovou koulí, která tak mrzla, až jsme museli zahřívat ručičky dechovým cvičením, brrr!. Úspěch mělo i sáňkování z kopce v tělocvičně . Doufáme , že nám sněhová pohádka vydrží i do dalších dní.

masinky 11 15 1 02 masinky 11 15 1 10 masinky 11 15 1 20 masinky 11 15 1 39
  camera Další foto...      

Karolína Obrovská